NCP1246BD100R2G
Shenzhen Jinsheng Weiye Electronics Co., Ltd
Contact Now
NCP1246BD100R2G
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) AC DC Converters, Offline Switches
Control Features : -
Product Status : Active
Voltage - Start Up : 12 V
Mounting Type : Surface Mount
Frequency - Switching : 100kHz
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Fault Protection : Current Limiting, Over Load, Over Power, Over Temperature, Over Voltage
Output Isolation : Isolated
Supplier Device Package : 7-SOIC
Mfr : onsemi
Voltage - Breakdown : -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) : 8.9V ~ 28V
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), 7 Leads
Duty Cycle : 80%
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Internal Switch(s) : No
Base Product Number : NCP1246
Topology : Flyback
Description : IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7SOIC
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Converter Offline Flyback Topology 100kHz 7-SOIC