NB3U1548CDG
Shenzhen Jinsheng Weiye Electronics Co., Ltd
Contact Now
NB3U1548CDG
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output : 1:4
Type : Fanout Buffer (Distribution)
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Differential - Input:Output : No/No
Series : -
Input : LVCMOS
Supplier Device Package : 8-SOIC
Mfr : onsemi
Frequency - Max : 160 MHz
Voltage - Supply : 1.4V ~ 3.465V
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output : LVCMOS
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Number of Circuits : 1
Base Product Number : NB3U1548
Description : IC CLK BUFFER 1:4 160MHZ 8SOIC
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:4 160 MHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)